Piaskowiec z Radkowa to tradycyjny, stosowany od wielu wieków materiał budowlany. Złoże „Radków” jest jednym z najwcześniej eksploatowanych złóż na terenie Polski. Eksploatację rozpoczęto na początku XVI w. (z tego okresu pochodzą elementy Kościoła św. Elżbiety we Wrocławiu). W bardzo różnych okresach surowiec eksportowano do innych krajów, niekiedy bardzo odległych, nawet do Ameryki Południowej. Zamówienia napływały z Austrii, Szwecji, Francji, Grecji.

Spółka KOPALNIE PIASKOWCA RADKÓW Sp. z o.o. powstała w 2003 r. na bazie dorobku dawnego Przedsiębiorstwa Kamienia Budowlanego w Radkowie. Siedzibą firmy jest Radków (woj. Dolnośląskie). Firma zajmuje się wydobyciem i obróbką piaskowca pozyskiwanego z dwóch własnych złóż: „Radków” oraz „Szczytna-Zamek”. Obecnie spółka zatrudnia 25 osób. W jej skład obok wykwalifikowanej kadry zarządzającej wchodzą doświadczeni pracownicy od lat zajmujący się obróbką kamienia.

Z ofertą chcielibyśmy dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców: firm budowlanych, zakładów kamieniarskich, architektów, jak również klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Nasz surowiec posiada uznane walory użytkowe: niepowtarzalną barwę, ciekawą strukturę, a przede wszystkim doskonałe parametry fizyko-chemicznych pozwalające na wykorzystanie go jako materiału do wykorzystania w architekturze budowlanej. Piaskowce z Radkowa i Szczytnej wykorzystywane są od lat w budownictwie mieszkaniowym, ogrodowym, do produkcji wyrobów artystycznych (rzeźby, fontanny, kominki) jak również w budownictwie wodnym i drogowym wymagającym użycia materiału o ściśle określonych parametrach technicznych. Posiadamy dwa własne złoża piaskowca:

  • Złoże RADKÓW - piaskowiec kwarcowy (92,94%) barwy od jasnobeżowej przez pomarańczową do różowej - grubo, średno i drobnoziarnisty
  • Złoże SZCZYTNA ZAMEK piaskowiec kwarcowy (96%) barwy białej do kredowo-białej, drobnoziarnisty
2004-2007 © Kopalnie Piaskowca Radków Sp. z o.o.

POŁĄCZENIE SPÓŁEK